Žmones labiausiai domina savanorystė gyvūnų globos srityje

 (34)
Žmones labiausiai domina savanorystė gyvūnų globos srityje
© A.Stackevič nuotr.

Gruodžio mėnesį interneto naujienų portalo Delfi skiltyje „SociumasLT“ buvo paskelbta apklausa, kuria siekta išsiaiškinti, kokia savanorystės sritis labiausiai domina portalo skaitytojus.

Iš viso apklausoje dalyvavo 686 skaitytojai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad net 21,4 % respondentų labiausiai domisi ir norėtų užsiimti savanoryste gyvūnų globos srityje. Kiek mažiau – 19,4% į klausimą atsakiusių žmonių teigė, kad jiems artimiausia savanoriška veikla susijusi su vaikais – tai pagalba našlaičiais likusiems, sergantiems ar kitaip likimo nuskriaustiems vaikams.

Populiariausia savanorystės sritimi tapusi gyvūnų globa yra apipinta nemažai mitų ir stereotipų. Anot beglobių gyvūnų organizacijos „Lesė“ savanorių koordinatorės Irmos Stulgytės, daugelis galvoja, kad savanorystė su gyvūnais yra tik šių gyvūnų glostymas ar vedžiojimas.

„Tačiau tai yra nuolatinė ir įvairiapusė jų priežiūra. Labai dažnai pas mus papuolantys gyvūnai būna sužaloti fiziškai, sergantys ar kitaip traumuoti. Vaizdai, kuriuos tenka pamatyti, šokiruotų ne vieną jautresnį savanorį, kuris įsivaizduoja, kad ši savanorystė – tik gražių, sveikų gyvūnėlių glostymas“, – pasakoko Irma Stulgytė. Pašnekovė pripažįsta, kad į organizaciją kreipiasi nemažai savanoriauti norinčių žmonių. Tačiau yra tokių, kurie savanorystės ilgainiui išsigąsta. „Savanoriaujant su gyvūnais, būtinas užsispyrimas, kantrybė, suvokimas, kad čia svarbiausi yra gyvūnai, o ne individualios asmenybės“, – sakė organizacijos „Lesė“ savanorių koordinatorė.

Savanoriškų organizacijų yra labai daug, o jų siūlomi savanoriški darbai varijuoja nuo pagalbos organizuojant kultūros renginius iki neįgalių žmonių priežiūros. Tad savanoriauti nusprendęs žmogus dažnai susiduria su plačiu savanorišką darbą siūlančių organizacijų spektru. Savanorišką veiklą jau išbandę žmonės tvirtina, kad būtina pasirinkti tą sritį, kuri yra artimiausia pomėgiams, daryti tokius darbus, kurie net ir būdami fiziškai ar psichologiškai labai sudėtingi, teiktų moralinį pasitenkinimą. Savanoriškos visuomeninės jaunimo asociacijos „Idėja Kaunui“ savanorė Rūta Vyžintaitė, kalbėdama apie organizacijos savanoriškai veiklai atlikti pasirinkimą, skatino atrasti sritį, kurios problemos yra aktualiausios kiekvienam asmeniškai. „Reikia atrasti organizaciją, kuri bando panaikinti problemą, dėl kurios tau asmeniškai skauda širdį. Taip pat nereikia ignoruoti savo gabumų. Jei jauti, kas tau galėtų sektis, išnaudok savanorystę. Tai puiki proga įgyti praktikos, įtvirtinti gabumus ar net atrasti talentų“, – sakė Rūta.

Apklausos rezultatai:

Kokia savanorystės sritis Jus domina labiausiai?

Aplinkosaugos – 15,6% (107)
Gyvūnų globa – 21,4% (147)
Pagalba vaikams – 19,4% (133)
Pagalba vyresnio amžiaus žmonėms – 16,6% (114)
Pagalba neįgaliesiems – 8,0% (55)
Sporto – 9,2% (63)
Kultūros – 9,8% (67)

Kurios savanorystės sritys labiausiai domina žmones
Kurios savanorystės sritys labiausiai domina žmones
Sociumas LT
Dalintis:
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 34 komentarai
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Savaitės klausimas
Pradėti verslą ir, jei jis nesiseka, reikia mokėti laiku pasitraukti. Norint tai pastebėti, reikia turėti verslumo ir sugebėti reaguoti į pokyčius.
Kalbėjo
Inga Juknytė-Petreikienė, Vilniaus kooperacijos kolegija
...
...